Bieg przez literaturę

To działanie projektowe jest przeznaczone dla uczniów klas czwartych. W jego skład wchodzą dwa przedsięwzięcia: "Oceń lekturę" - głosowanie na najciekawszą lekturę przeczytana podczas realizacji programu z języka polskiego oraz "Znam lekturę" - cotygodniowy konkurs ze znajomości lektur.

Od 10 października (co wtorek) w każdej ze szkół wchodzących w skład CKZiU na tablicach ogłoszeń ukazują się dwa pytania dotyczące treści lektury. Rozpoczęliśmy, oczywiście, od antyku. Ale nie przyzwyczajajcie się czwartoklasiści za bardzo do tego porządku, bo pytania układa pani mgr Sonia David, która może Was mocno zaskoczyć (nas też!). Nie wiadomo, co jej w duszy gra...

Odpowiedzi należy udzielić w ciągu 3 dni (czyli do piątku) wrzucając ją - podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz oznaczeniem klasy - do wystawionych skrzynek.

Najaktywniejsi uczniowie udzielający prawidłowych odpowiedzi zostaną nagrodzeni oceną bardzo dobrą z języka polskiego po pierwszym i drugim semestrze - oczywiście, cząstkową z aktywności. 

Zse1
juniormedia
biblioteka sosnowiec