M?odzie?owe Ko?o Teatralne

Powsta?o w latach 60., dzia?a?o do pocz?tku lat 90.

Reaktywowane w roku szkolnym 2001/2002 z inicjatywy pani Urszuli Gbyl i El?biety W?grzy?skiej dzia?a do chwili obecnej.

Obecnie jego opiekunkami s? panie: mgr Sonia David  i mgr Izabela Stefa?ska.

Przez te lata istnienia odnosi?o wiele sukcesów:

- II miejsce w I edycji Mi?dzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry,

- III miejsce w II edycji Mi?dzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Antygony” Sofoklesa,

- I miejsce w III edycji Mi?dzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Szko?y ?on” Moliera,

- wyró?nienie na Miejskim Konkursie Ma?ych Form Teatralnych za przedstawienie „Oto Polska w?a?nie” na motywach „Wesela” Stanis?awa Wyspia?skiego,

- I miejsce w eliminacjach regionalnych XXXV Jubileuszowego Wojewódzkiego Przegl?du Szkolnych Zespo?ów Artystycznych
w kategorii: szko?y ponadgimnazjalne oraz nagroda indywidualna za przedstawienie "Moja ?ona Penelopa",

- II miejsce w eliminacjach regionalnych III Wojewódzkiego Konkursu na ma?? form? teatraln? o charakterze profilaktycznym za przedstawienie "Wojownicy ?ni? najlepiej" (scenariusz w?asny).

Cz?onkowie ko?a zwyci??ali równie? w konkursach recytatorskich lub byli ich laureatami.

W roku szkolnym 2019/2020 w skutek pandemii. M?odzie?owe Ko?o Teatralne przenios?o si? do ?wiata wirtualnego. Dalej spotykali?my si? na próbach, a zwi?czeniem naszej pracy by?o nagranie przedstawienia pt.: "Bal" autorstwa pani El?biety Pietrzykowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia: https://bit.ly/3hQIyuD

Ko?o Teatralne dalej dzia?a pr??nie , zaj?cia odbywaj? si? cyklicznie co tydzie?. M?odzi adepci, je?li nie przygotowuj? przedstawienia, maj? ?wiczenia dykcyjne: ?wiczenia do których mo?e zajrze? ka?dy z Was i po?wiczy?.

Przede wszystkim jednak uczymy si? pracy zespo?owej i wspó??ycia w grupie.