Witamy w bibliotece Technikum nr 1 Ekonomicznego

logo (finale) - 500 px

Rok szkolny 2024/2025

Witam po wakacjach.

W zwiazku z konieczno?ci? przeprowadzenia skontrum - wypo?yczalnia b?dzie zamkni?ta do odwo?ania.

Zapraszam do czytelni.

Ch?opki do bibliotek

W marcu biblioteka Technikum nr 1 Ekonomicznego bra?a udzia? w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo „Marginesy”. Zadanie konkursowe polega?o na udzieleniu odpowiedzi na pytanie „dlaczego to do twojej biblioteki powinien trafi? bezp?atny egzemplarz ksi??ki „Ch?opki” Joanny Kuciel-Frydryszak od Wydawnictwa Marginesy? . Dzi?ki podaniu kreatywnego powodu do naszej biblioteki trafi? egzemplarz ksi??ki.

Z wizyt? w przedszkolu

26 marca – wtorek – uda?am si?, w ramach NPRCZ, do zaprzyja?nionego, lokalnego przedszkola.

Celem odwiedzin by?o promowanie czytelnictwa w?ród najm?odszych. Podczas pobytu w przedszkolu- przedszkolaki pos?ucha?y utworu o wio?nie, szuka?y ukrytego koloru zielonego. Zaprzyja?ni?y si? z budz?cymi si? ze snu zimowego zwierz?tami oraz odnalaz?y oznaki wiosny.

DBI 2024

Dzie? Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie dzia?a? na rzecz bezpiecznego dost?pu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli oraz wychowawców z problematyk? bezpiecze?stwa online, a tak?e promocj? pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 pa?stwach. Nasza szko?a równie? w tym roku w??czy?a si? do tej wa?nej akcji. Przez ca?y tydzie? (12.02-16.02) odbywa?y si? lekcje, które mia?y na celu zapoznanie uczniów z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii, przeprowadzono pogadanki, m?odzie? mia?a równie? okazj? obejrze? krótkie filmy dotycz?ce zagro?e? czyhaj?cych w sieci. Ponadto zosta? zorganizowany konkurs na projekt ulotki „bezpiecze?stwo w Internecie”. Konkurs cieszy? si? du?ym powodzeniem. W?ród nades?anych prac wyró?niono 3. I miejsce otrzyma?a Zuzanna Kania z klasy 2ee, II miejsce przypad?o Sandrze Sobiegraj z klasy 3a, III miejsce pow?drowa?o do Oliwii Kurczyny 1Ee. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. I do zobaczenia za rok.

Miko?ajek

Przepisywali?my ju? "Hobbita", "Ma?ego ksi?cia". Czas na "Miko?ajka". Wszystkich ch?tnych zapraszam do biblioteki.