Witamy w bibliotece Technikum nr 1 Ekonomicznego

logo (finale) - 500 px

Chłopki do bibliotek

 

W marcu biblioteka Technikum nr 1 Ekonomicznego brała udział w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo „Marginesy”. Zadanie konkursowe polegało na udzieleniu odpowiedzi na pytanie „dlaczego to do twojej biblioteki powinien trafić bezpłatny egzemplarz książki „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak od Wydawnictwa Marginesy? . Dzięki podaniu kreatywnego powodu do naszej biblioteki trafił egzemplarz książki.

Z wizytą w przedszkolu

 

26 marca – wtorek – udałam się, w ramach NPRCZ, do zaprzyjaźnionego, lokalnego przedszkola.

Celem odwiedzin było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Podczas pobytu w przedszkolu- przedszkolaki posłuchały utworu o wiośnie, szukały ukrytego koloru zielonego. Zaprzyjaźniły się z budzącymi się ze snu zimowego zwierzętami oraz odnalazły oznaki wiosny.


DBI 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli oraz wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach. Nasza szkoła również w tym roku włączyła się do tej ważnej akcji. Przez cały tydzień (12.02-16.02) odbywały się lekcje, które miały na celu zapoznanie uczniów z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii, przeprowadzono pogadanki, młodzież miała również okazję obejrzeć krótkie filmy dotyczące zagrożeń czyhających w sieci. Ponadto został zorganizowany konkurs na projekt ulotki „bezpieczeństwo w Internecie”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Wśród nadesłanych prac wyróżniono 3. I miejsce otrzymała Zuzanna Kania z klasy 2ee, II miejsce przypadło Sandrze Sobiegraj z klasy 3a, III miejsce powędrowało do Oliwii Kurczyny 1Ee. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. I do zobaczenia za rok.

Mikołajek

Przepisywaliśmy już "Hobbita", "Małego księcia". Czas na "Mikołajka". Wszystkich chętnych zapraszam do biblioteki.

Kobiety do zadań specjalnych

8 marca w szkolnej bibliotece dobyła się lekcja otwarta dla nauczycieli CKZiU. Ponieważ 8 marca to święto kobiet, zatem zajęcia nie mogły dotyczyć innego tematu i nie mogły być poprowadzone w inny sposób niż rywalizacja. Uczniowie klasy 1d po krótkim wprowadzeniu (omówiliśmy temat lekcji, zasady gry, ustaliliśmy podział na grupy, rozdałam krzyżówki), po czym uczniowie ochoczo zabrali się do szukania ukrytych w bibliotece zadań i haseł. Przed grą mieli możliwość zapoznać się z krótkimi „podpowiedziami” umieszczonymi na korytarzu, poza salą biblioteczną. Uczniowie pracowali całą lekcję, na koniec stwierdzili, ze takie zajęcia powinny być częściej.

Czytaj więcej: Kobiety do zadań specjalnych

Zse1
juniormedia
biblioteka sosnowiec