Już od 20 lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Kupców Polskich w Sosnowcu. I od tylu lat rokrocznie obchodzimy w naszej szkole (głównie klasy w zawodzie technik handlowiec) Święto Kupca. W tym roku szkolnym gościliśmy na uroczystości wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu pana Wilhelma Zycha, prezesa Stowarzyszenia pana Tadeusza Mizerskiego oraz byłego dyrektora szkoły pana Jana Podsiadły. Akademię przygotowało Młodzieżowe Koło Teatralne. Próby trwały długo, wszyscy ciężko pracowali, ale było warto. Zabawne scenki pod wspólnym tytułem "Boże Narodzenie w hipermarkecie" wzbudziły aplauz na widowni. Piękne dekoracje wykonały uczennice klasy III c.
Po raz kolejny nasza gazetka "Śmiało" została laureatem konkursu JUNIOR W DRUKU. Nasze pierwsze wydanie w bieżącym roku szkolnym spodobało się jurorom. Otrzymaliśmy już 250 egzemplarzy w formie gazetowej i, oczywiście, rozdamy je uczniom. Dostaną go także gimnazjaliści, którzy będą w najbliższym czasie odwiedzać naszą szkołę. Może namówimy ich, by w swoich placówkach też utworzyli gazetkę na platformie Juniormedia? Konkurencja dobrze wpływa na jakość naszej gazetki.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs "Bajeczki z biblioteczki" w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Regulamin konkursu:
W tym cyklicznym konkursie, którego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu nasi uczniowie biorą udział od samego początku. Jeszcze nie zeszliśmy z "pudła" ani raz. W tym roku szkolnym konkurs poświęcony był twórczości Wisławy Szymborskiej. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się dziewięciu uczniów, ale opiekunowie: mgr U. Gbyl i mgr S. David mogły zabrać tylko trzy osoby. Konkurencja była ostra. Ostatecznie reprezentowały nas: Angelika Wyderka z klasy I b, Agnieszka Cegieła i Ilona Witos z klasy III c
W finale liczył się nie tylko dobór repertuaru, ale przede wszystkim interpretacja, dykcja oraz sposób prezentacji. Przedstawicielki naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze, choć wszystkie preferują spokojny sposób recytacji, gdyż wychodzimy z założenia, że słowa obronią się same. Inni uczestnicy byli bardzo dynamiczni, zwycięzca konkursu nawet zaprezentował nam swój tors i zgrabne nogi. Chyba tym urzekł jury... Ostatecznie nasza koleżanka Agnieszka Cegieła zajęła III miejsce, co jest niewątpliwym osiągnięciem, gdyż było aż 25 uczestników. Cieszymy się bardzo, bo nasza szkoła ciągle jest wśród laureatów tego konkursu.
13 i 14 kwietnia to dni, w których mieliśmy przyjemność gościć gimnazjalistów zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną. Witaliśmy ich w holu szkoły słodyczami. Zwiedzanie szkoły rozpoczynali od biblioteki szkolnej, gdzie mieli okazję obejrzeć multimedialną prezentację o naszej szkole i zapoznać się z jej atutami. Panie Urszula Gbyl i Maria Koźmin przedstawiały kształcenie w poszczególnych zawodach (zgodnie z nową podstawą programową): technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik handlowiec i technik księgarstwa. Ten ostatni zawód wraca do nas po dziesięciu latach, ponieważ przez ten okres możliwość kształcenia w nim była tylko na poziomie policealnym. Omawiano również specyfikę naboru do szkoły. Uczniowie przedstawiali możliwości rozwoju, jakie daje nasza szkoła, a także prezentowała nasze osiągnięcia: od rekordu Guinnessa w maratonie siatkarskim do certyfikatu „Szkoła Przedsiębiorczości”. Gimnazjaliści otrzymali ulotki oraz zakładki wykonane przez naszych „reklamowców”. Potem czekała ich wycieczka po wszystkich pracowniach, gdzie odbywały się ciekawe zajęcia m.in. doświadczenia, prezentacje, quizy czy lekcje rysunku. Na koniec sala gimnastyczna, w której na turnieju siatkarskim spotkały się trzy drużyny: nauczycieli, uczniów naszej szkoły i rekordzistów Guinnessa. Spotkała ich również (nas też!) niespodzianka, gdyż odwiedzili nas reporterzy TV Sosnowiec. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści przyjemnie i ciekawie spędzili czas w naszej szkole i przekonaliśmy ich, że od września warto zostać uczniem „Ekonomika”.