Przypominam o trwającym konkursie. Na prace czekamy do 17 listopada.
Jak co roku, w szkolnej bibliotece, zorganizowane zostały warsztaty gier planszowych. Uczesnicy najpierw omawali wady i zalety gier komputerowych oraz planszówe. Następnie mogli sprwadzić swoje umiejetności w zaproponowanych grach. Na koniec stwierdzone, że gry planszowe są jednak ciekawe od komputerowych.
BohaterON – włącz historię
Międzynarodowy Dzień Kropki „International Dot Day” obchodzony jest 15 września.
Wszystko zaczęło się od Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” i poświęcił ją swojemu nauczycielowi matematyki z siódmej klasy – panu Matsonowi.
Książka ta opowiada historię Vashti – małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na wyrażenie siebie za pomocą znaczka, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi do dziecka „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd Cię przeniesie”. Dzięki wspierającej postawie nauczyciela, Vashti zaczyna wierzyć w siebie i odnosi sukces, a dobro, które otrzyła przekazuje dalej. Przesłaniem Międzynarodowego Dnia Kropki jest to, aby nauczyciele, opiekunowie mieli indywidualne podejście do każdego ucznia czy studenta, żeby dostrzegali ich potencjał i talent i wspierali ich w rozwoju. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dlatego na zajęciach bibliotecznych, w tym dniu, uczniowie nie tylko odkrywają swoje talenty ale też wychodzą przeciwko utartym schematom.
Nie zwalaniamy tempa, tylko dalej działamy. Jeśli chcecie dowiedziec się jak wygladają zajęcia w bibliotece, bo jeszcze na nich nie byliście -a nie lubicie niespodzanek, to zapraszam do lektury w najnowszym numerze "Biblioteki w szkole"