Witamy w bibliotece Technikum nr 1 Ekonomicznego

logo (finale) - 500 px

Kiermasz podręczników 2023

 

W tym roku w szkolnej bibliotece odbył się kiermasz używanych podręczników. Młodzież ze starszych klas sprzedawała swoje, niepotrzebne już książki, młodszym rocznikom. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Narodowe Czytanie 2023

 

Narodowe Czytanie to największa w Polsce akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną. Lekturą 12. Edycji akcji była książka Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Po raz kolejny przygotowaliśmy nasze szkolne wydarzenie w ramach Narodowego Czytania. W tym roku do akcji włączyli się nauczycieli, którzy zaprezentowali swój kunszt oratorski całej społeczność Technikum nr 1 , podczas relacji na profilu społecznościowym. Do akcji włączył się również szkolny radiowęzeł ,z głośników które na każdej przerwie słychać było fragmenty tegorocznego dzieło. Dodatkowo w szkolnej bibliotece zawisła gazeta przybliżająca postać Elizy Orzeszkowej a w całej szkole rozwieszone zostały cytaty z „Nad Niemem”. Do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2023

Biblioteka na medal

 

Biblioteka szkolna T1 Ekonomicznego dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online” http://biblioteki-szkolne.blogspot.com, otrzymując nagrodę w postaci certyfikatu "Biblioteka na medal".

10 Lecie CKZiU

 

23 maja rozpoczęliśmy obchody 10-lecia CKZiU.

 Dzisiaj świętowaliśmy w Technikum nr 1 Ekonomicznym.

Jedną z atrakcji przygotowanej dla młodzieży była gra „humanistyczny escape room”, która cieszyła się dużym powiedzeniem. Na czym polegała? W budynku Technikum nr 1 rozwieszone zostały kody qr. W każdym zakodowane było pytanie. Zadaniem graczy było wpisanie odpowiedzi na kartę odpowiedzi, którą dostali w punkcie Start. Pytania były przeróżne: m.in.: w których lekturach bohaterowie czytają dzieła innych twórców?, Jaki jest związek ulicy Kołłątaja w Sosnowcu ze światową kinematografią? Co łączy "Przedwiośnie" S. Żeromskiego z Nowym Jorkiem?. Uczniowie musieli się też wykazać kreatywnością wymyślając zastawanie widelca albo tworząc instrukcje obsługi grzebienie.

 

Jednak jak w każdej rywalizacji nie wszyscy mogą wygrać. Jury w składzie: mgr Elżbieta Węgrzyńska, mgr Agata Krzak oraz mgr Izabela Stefańska, po dokładnym zapoznaniu się z kartami odpowiedzi wyłoniły następujących zwycięzców:

miejsce I zajęli: Sandra Sadyn z klasy 3a oraz Szymon Król z klasy 4b,

miejsce II uczennice klasy 1eew : Nikola Baum oraz Martyna Nowak,

miejsce III uczniowie klasy 3a : Krzysztof Kucyba oraz Kamil Błaszkiewicz

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

#łączynaspamięć

 

#łączynaspamięć

19 kwietnia obchodziliśmy 80.rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim z tej okazji w naszej szkole „wyrosły” wirtualne żonkile. Każdy uczeń mógł przeczytać o akcji. Dodatkowo na lekcjach historii odbyły się prelekcję dotyczące zbrojnego wystąpienia. Na godzinach wychowawczych młodzież obejrzała wzruszającą animację na motywach powieści "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall, która jest honorową Ambasadorką akcji Żonkile.

Zse1
juniormedia
biblioteka sosnowiec