W 2015 roku ukazała się trzecia część gry zatytułowana Wiedźmin 3: Dziki Gon. Może nadszedł czas, by przypomnieć sobie literacki pierwowzór z jakże charakterystycznymi bohaterami? Dlatego biblioteki szkolne Technikum nr 1 Ekonomicznego i Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zapraszają wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.
Zapoznajcie się z regulaminem i uruchomcie swoje zdolności artystyczne!
Regulamin Konkursu Plastycznego ”W świecie Wiedźmina”
1. Organizatorem konkursu są nauczyciele bibliotekarze Technikum nr 1 Ekonomicznego i Technikum nr 7 w CKZiU, ul. Grota Roweckiego 64.
2. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów CKZiU.
3. Tematyka prac plastycznych dotyczy przedstawienia ulubionego bohatera/postaci sagi o Wiedźminie A. Sapkowskiego w dowolnej formie plastycznej.
4. Technika prac: rysunek kredką, ołówkiem, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, kolaż, witraż - do wyboru.
5. Format prac A3 i A4.
6. Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem z oznaczeniem klasy i szkoły wchodzącej w skład CKZiU.
7. Termin składania prac - 18 grudnia 2015 roku w bibliotekach szkolnych.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia 2015.
Jan Paweł II - papież, wielki Polak, wybitna osobowość przełomu wieków... W 10 rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji Sejm RP ustanowił Jana Pawła II patronem roku 2015. Uzasadnieniem był nie tylko wpływ papieża na losy współczesnego świata i Polski, ale przede wszystkim ogromny szacunek dla tej niebanalnej postaci oraz wartości, które głosił. Chcąc przypomnieć młodzieży ogromne serce papieża Polaka, zapraszamy do udziału w konkursie "Jan Paweł II moimi oczami".
Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół wchodzących w skład CKZiU, ul. Grota - Roweckiego 64.
2. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji w programie PowerPoint lub Prezi.
3. Tematem prezentacji powinien być wybrany aspekt, fragment życia i działalności Jana Pawła II - np. podróże papieża, lata wojny, itp.
4. Prezentację powinny cechować: interesujące ujęcie tematu, ciekawy dobór materiału, zwięzłość informacji.
5. Prezentację należy oddać na dowolnym nośniku do 27 listopada 2015r.. Prace będą przyjmować pani Urszula Gbyl i pani Elżbieta Węgrzyńska oraz biblioteki szkół wchodzących w skład CKZiU.
6. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi i za zgodą autora umieszczone na stronie internetowej szkoły.
7. Pytania na temat konkursu proszę kierować do organizatorek - p. U. Gbyl, p. E. Węgrzyńskiej z Technikum nr 1 Ekonomicznego, ul. Grota - Roweckiego 66.
23 października br. w czytelni biblioteki szkolnej miało miejsce doniosłe wydarzenie. Dwudziestu śmiałków podjęło wyzwanie głośnego czytania. Uczestnikami byli uczniowie i uczennice z Technikum nr 1 Ekonomicznego oraz z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Ogromne wrażenie na jury wywarł dobór tekstów literackich. Wydawać by się mogło, że wszyscy będą czytać fragmenty sagi o Harrym Potterze czy trylogii "Igrzyska śmierci". Ale nic bardziej mylnego! Tak dojrzałych wyborów można tylko młodzieży pogratulować. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. O wyborze zwycięzcy zadecydowały detale (oczywiście, po bardzo burzliwej dyskusji jurorów).
Z dumą prezentujemy nazwiska zwycięzców:
I miejsce - Wiktor Kaznowski z Technikum nr 1 ("Szachinszach" R. Kapuścińskiego)
II miejsce - Weronika Sierak z Technikum nr 7 ("Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego)
Karolina Szczucińska z Technikum nr 7 ("Oskar i pani Róża" E.E. Schmitta)
III miejsce - Dorota Ciołyś z Technikum nr 1 ("Na brzegu rzeki Piedry..." P. Coelho)
Ewelina Stanek z Technikum nr 7 ("Kopciuszek")
Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych, podziękowania dla wszystkich uczestników.
Jest nadzieja, że czytelnictwo literatury naprawdę pięknej nie zaniknie!
Biblioteki CKZiU włączają się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i organizują konkurs dla wszystkich uczniów i pracowników.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku. Początkowo jako jeden dzień, a od 2008 roku nauczyciele bibliotekarze świętują cały październik.
Biblioteka szkolna to miejsce przyjazne, gościnne, interesujące i jednocześnie ważne w strukturze każdej szkoły. Dlatego hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaproponowane przez IASL brzmi:
The School Library Rocks! - Biblioteka szkolna rządzi!
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu!
Regulamin konkursu Narodowe Czytanie 2015 w CKZiU
pod hasłem „My kochamy te literki!”
1. Organizatorem konkursu są nauczyciele bibliotekarze Technikum nr 1 i Technikum nr 7 w CKZiU, ul. Grota Roweckiego 64.
2. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli w CKZiU.
3. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane będą w bibliotekach CKZiU
do dni 22 X.
4. Uczestnicy konkursu zobowiązują się do przygotowanie dowolnego fragmentu ulubionego tekstu utworu literackiego (proza), którego prezentacja nastąpi w dniu konkursu, czas prezentacji przewidziany jest na 2 minuty. Teksty, które jury uzna za wykraczające poza ogólnie przyjęte normy obyczajowe, nie będą dopuszczone do konkursu.
5. Ocenie jurorów będzie podlegać: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny.
6. Konkurs odbędzie się dnia 23.X o godz. 12.00 w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 66.
7. Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu przeprowadzenia konkursu.
Skończyły się wakacje. Rozpoczynają się 10-miesięczne zmagania uczniów, nie tylko z ogromem wiedzy, którą trzeba opanować, ale przede wszystkim z własnymi niedoskonałościami. Biblioteka szkolna otwiera szeroko drzwi dla tych, którzy chcą pokazać wszystkie swoje talenty, ale przede wszystkim dla tych, którzy zechcą skorzystać z bogatego księgozbioru. Czekają na Was: wiedza, życzliwość i uśmiech. Zapraszam!