18 marca br. w naszej szkole odbyły się coroczne wybory Mistera Ekonomika. Do rywalizacji stanęło sześciu kandydatów: Patryk Flieger z klasy I a, Mariusz Gruszka z I c, nowy uczeń „Natan Monster” z II a, Norbert Dramowicz z II b, Michał Starzyk z III a, Krystian Siodłak z III d. Na początek każdy z uczestników musiał się zaprezentować, przedstawić swoje wady, zalety oraz zainteresowania. Kolejne konkurencje coraz bardziej rozbudzały emocje publiczności. Oprócz wiedzy ze świata filmowego i artystycznego, panowie musieli wykazać się także znajomością kobiecego świata. Chłopcy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy estrady, gdy w finałowym zadaniu musieli zaprezentować wylosowany przez siebie utwór. Interpretacje były zachwycające, za co otrzymali burzę oklasków od zgromadzonej publiczności.
Jury w składzie: mgr Grażyna Siepielska-Bałaban – wicedyrektor CKZiU Technikum nr 1 Ekonomicznego, mgr Joanna Wójcik, mgr Katarzyna Olszak, mgr Urszula Gbyl oraz Mister Ekonomika 2015 Maciej Oleksy, po podsumowaniu punktacji ustaliło, że:
Misterem Ekonomika 2016 został Michał Starzyk z klasy III a.
O pozostałych miejscach na podium zadecydowała dogrywka, po której
I Wicemisterem został Norbert Dramowicz z II b, a II Wicemisterem został Krystian Siodłak z III d.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za świetną zabawę.
16 marca br. odbyła się już piętnasta odsłona konkursu o tytuł Mistrza Inteligo. Jak na jubileusz przystało, musiało być z pompą i inaczej. Tym razem organizatorki - mgr Urszula Gbyl i mgr Sonia David - postanowiły zaprosić do udziału gimnazja. Na nasze zaproszenie odpowiedziały: Gimnazjum nr 13, nr 14 oraz nr 16.
Zespoły musiały wykazać się wiedzą ogólną, umiejętnością logicznego myślenia, wyrażania swoich sądów wraz z uzasadnieniem oraz zdolnościami artystycznymi. Dziesięć finałowych zadań nie sprawiło uczniom większych problemów. Śmiech i burzę oklasków wywołały prezentacje słynnych dialogów z klasyki literackiej: Oleńki i Kmicica z „Potopu” Henryka Sienkiewicza, sceny balkonowej z „Romea i Julii” Williama Szekspira oraz Anieli i Klary ze „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry.
Jury było zaskoczone kreatywnością drużyn, szczególnie z gimnazjów. Czy wiedzieliście, że internet można porównać do... damskiej torebki? A jednak się da i to z logicznym uzasadnieniem!
Zgromadzona i głośno dopingująca swoje drużyny publiczność także rozwiązywała quiz „Ile wiesz o sieci?”. Pytania: Co dosłownie oznacza słowo „spam”? czy Co pokazywała pierwsza kamerka internetowa? trochę zaskoczyły młodzież, ale wspólnymi siłami udało się na nie odpowiedzieć. Po podsumowaniu wyników okazało się, że: I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 16, II miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 13, III miejsce – drużyna z Technikum nr 1 Ekonomicznego (klasa III b). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w następnej edycji konkursu.
Biblioteka szkolna w styczniu br. powiększyła swój księgozbiór. Zostały zakupione nie tylko lektury szkolne czy ich ekranizacje na DVD, ale przede wszystkim bestsellerowe książki do czytania. Kto chce odprężyć się po szkolnych trudach przy najnowszych publikacjach Gayle Forman czy Johna Greena, niech szybko kieruje swoje kroki do biblioteki. Zwolennicy fantasy czy literatury obyczajowej też znajdą coś dla siebie. Warto odpocząć podczas ferii zimowych z ciekawą książką w ręce, zwłaszcza, że klimat szaleństwom na śniegu nie sprzyja. Prognozy pogody zapowiadają deszcze, więc nie pozostaje nic innego, tylko kawa, herbata, koc i obowiązkowo - FASCYNUJĄCA LEKTURA!
Zainteresowanych opisem nowości zapraszam do zakładki "Księgozbiór".
26 stycznia br. w Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim odbyła się zorganizowana przez CKZiU konferencja zawodowa "Spotkanie teorii z praktyką". Ogromnym wyróżnieniem dla szkoły było wręczenie certyfikatu "Kuźnia Talentów Kulinarnych" przyznawanego przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, a dla uczniów tytuły Zawodowiec Roku wraz z ufundowanymi przez sponsorów nagrodami.
W oficjalną część uroczystości wplecione zostały występy artystyczne członków Młodzieżowego Koła Teatralnego z naszego Ekonomika, a także występy uczniów Technikum nr 7. Nasze Koło prezentowało zabawne scenki dotyczące zawodów, w których kształci Technikum nr 1. Skecz "Rozmowa kwalifikacyjna" brawurowo zagrany przez Małgosię Florczyk i Magdę Komanderę rozbawił zgromadzoną publiczność. Ogromne oklaski zebrała Kinga Żokowska za fantastyczny monolog powstały na podstawie filmu "Wilk z Wall Street". Scenka z filmu "Pretty Women" dotycząca pracy sprzedawcy została zabawnie zaprezentowana przez młode adeptki sztuki aktorskiej.
Młodzież Technikum nr 7 zaprezentowała dwie zabawne scenki "Kucharz" i "Krawiec". Wszystkie występy były zabawne, a także bardzo starannie przygotowane. Młodzież włożyła wiele pracy i serce. Nad całością czuwali: ze strony Technikum nr 7 - mgr Piotr Strugała, a ze strony Ekonomika - opiekunowie Młodzieżowego Koła Teatralnego - mgr Sonia David i mgr Urszula Gbyl.