Zakończył się całoroczny konkurs dla klas programowo najwyższych z Techników wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Był on jednym z działań w projekcie #czytamwckziu. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się w zakładce "Projekt #czytamwckziu" na tej stronie. w tym miejscu informuję tylko o zwycięzcach, którzy wykazali się wiedzą i systematycznością. Zasłużyli więc w pełni na cząstkowe oceny bardzo dobre z języka polskiego.
Technikum nr 1 Ekonomiczne
Trzewiczek Monika kl. IV b
Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie
Paziewska Anna kl. IV a TŻ
Skotniczna Karolina kl. IV a TŻ
Supernat Karol kl. IV a TŻ
Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru
Jagoda Justyna kl. IV a
Weronika Arasimowicz kl. IV a
Cieszę się, że wykazaliście się znajomością lektur szkolnych. Na maturze będzie Wam po tej powtórce na pewno łatwiej.
25 kwietnia br. w nieprawdopodobnie słoneczny i ciepły (tej zimowej wiosny...) dzień uczennice klasy III c i uczniowie klasy III b wyruszyli do Krakowa, by poznać miejsca związane ze Stanisławem Wyspiańskim - genialnym artystą zwanym polskim Leonardem da Vinci.
Szlak wędrówki wiódł od Muzeum Narodowego, poprzez Kościół Franciszkanów, Dom Towarzystwa Lekarskiego, Jamę Michalikową, Teatr im. J. Słowackiego do Muzeum Józefa Mehoffera. Kilkugodzinna piesza wycieczka szybko upłynęła młodzieży dzięki fantastycznej krakowskiej przewodniczce. Oprócz ważnych wiadomości z życia Wyspiańskiego czy krótkiego omówienia jego twórczości, całą opowieść pani przewodniczka okrasiła mnóstwem anegdot i ciekawostek.
Oczywiście, nie obyło się bez wizyty na wawelskim dziedzińcu i u ziejącego ogniem smoka. Uczniowie zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu pełni wrażeń i zdobytej wiedzy.
Opiekunki grupy - pani mgr Sonia David i mgr Urszula Gbyl - były pod wrażeniem zachowania młodzieży, bo była to grzeczna i chętna do poznawania nowych rzeczy grupa.
7, 8 kwietnia br. to nie tylko goracy, przedświąteczny czas. Uczniowie i nauczyciele Technikum nr 1 Ekonomicznego mieli okazję spotkać się z gimnazjalistami podczas dni otwartych.
Wędrówkę po szkole rozpoczynali ze swoimi cicerone (czyli naszymi uczniami) od biblioteki szkolnej. Tam zdobywali cenne informacje na temat zawodów, w których kształci Ekonomik, a także dodatkowe informacje dotyczące naboru do szkoły. Ponadto wychodzili obdarowani cukierkami i gazetkami.
Gimnazjaliści porozmawiali z nauczycielami przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, no i przede wszystkim zawodowych. Chwilę wytchnienia mieli w naszej świetlicy szkolnej... Ci co chcą zobaczyć jaką, powinni przyjść na następne dni otwarte.
Zapraszamy 19 i 20 maja br.! Miło nam będzie wszystkich Was gościć!
29 marca w świetlicy Technikum nr 1 Ekonomicznego spotkało się 5 drużyn w wielkim finale konkursu o tytuł Mistrza Inteligo. Trzy drużyny reprezentowały nasz Ekonomik, a dwie Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum nr 16.
Uczestnicy mieli do wykonania 10 zadań, które sprawdzały ich zdolności matematyczno-logiczne, lingwistyczne, spostrzegawczość, a także umiejętność zapamiętywania.
Konkurencją, która od 16 edycji wzbudza największe emocje jest artystyczna prezentacja wybranego tekstu. W tym roku była to "Kaczka dziwaczka", którą uczestnicy mieli (po wylosowaniu) przeczytać jako tekst hiphopowy, monolog tragiczny, wypowiedż małego dziecka, obcokrajowca czy zakochanego człowieka. Umiejętności aktorskie zaskoczyły nawet jury, a wykonania uczniów zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.
Po podsumowaniu punktów okazało się, że zaszczytny tytuł Mistrzów Inteligo mogą nosić przez najbliższy rok uczniowie Gimnazjum nr 13, II miejsce zajęła drużyna z klasy III b naszego Ekonomika, a trzecie drużyna z Gimnazjum nr 16.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zapraszamy do dobrej zabawy za rok.