11 lutego 2020 roku odchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty dla klas I.
Relacja z tego wydarzenia :
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com/2020/02/dzien-bezpiecznego-internetu.html
14 lutego cała szkoła nabrała czerwonych barw. Mogliśmy posłuchać miłosnych piosenek w wykonaniu uczniów, zjeść dobrą babeczkę, a w bibliotece umówić się na „Randkę w ciemno w książką”. Wybrane pozycje z literatury pięknej spakowałam w szary papier, zaopatrzyłam w krótki – dosłownie zawierający kilka słów opis ksiązki, aby było łatwiej wybrać ;) I wypożyczyć. Akcja cieszyła się sporą popularność.
Odważnym czytelnikom - romantykom dziękuję za udział w randce i zapraszam za rok.
A pozostałych czytelników odsyłam do galerii :)
5.02.2020 miałam przyjemność wraz z uczniami technikum nr 7 zwiedzać Muzeum Śląskie które jest muzeum regionalnym, instytucją kultury. Misją Muzeum jest kreowanie przestrzeni dla dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy.
Mieliśmy przyjemność obejrzeć m.in: instalację Counting Memories, Chiharu Shiota czy Sztukę zwaną naiwną . Zaliczyliśmy również senas Śląski pejzaż miejsko-industrialny. Nostalgiczna podróż przez Górny Śląsk z początków XX wieku. Seans składa się z 48 slajdów ze zbiorów Muzeum Śląskiego a można go było zobaczyć w fotoplastykonie.
Muzeum zrobiło na nas niesamowite wrażenie i na pewno zwiedzimy je jeszcze nie jeden raz.
Głośne czytanie Olgi Tokarczuk - co prawda już się odbyło (10 grudnia 2019 roku), ale nic nie stało na przeszkodzie jeszcze raz przypomnieć uczniom fragmenty prozy naszej Noblistki.
W dniu dzisiejszym (29.01.2020), przez głośniki naszego szkolnego radiowęzła poszybowały słowa z ksiązki „Prawiek i inne czasy”, fragmenty czytali uczniowie.
Inicjatywa został ciepło przyjęta przez młodzież, która zaproponowała cykliczne głośnie czytanie dzieł literatury nie tylko polskiej. Nam również pomysł się spodobał i na pewno będzie kontynuowany. Do usłyszenia niebawem….